Sıfır Noktası
13-09-2007 Ağustos ayında habersiz çekilmiş bir fotoğrafım. Değer verdiğim, anlam yüklediğim bir fotoğraf. Son zamanlarda duvarıma asmak için arşivimden çıkardığım bir kare.

Hayatta kavuşmak istedikleriniz için bedeller ödersiniz. Düşünceli olmanın ve empati kurmanın dahi bedelleri vardır. Her yeni başlangıçta geçmişinizden öğrenmiş olduğunuz, ödeyeceğiniz bedelleri tahmin ederek yol alırsınız. Karşınızdaki anlamasa da siz ödersiniz. Bir köşede bekler ödersiniz. Yanlış yapmamak için 10 kez düşünür, 1 adım atarsınız. Onun hissizliğinde önemsizsinizdir belki, Onun için gözden çıkarılabilecek sıradan biriyken sizin için kaybedeceğiniz çok değerler vardır. Teraziye koyduğunuzda kaybetmeyi göze alamacağınız değerler vardır. Onca yılın verdiği muhabbet, paylaşım, insana dair arzu edilen ne varsa… Bu nedenle o hissizliğin körelmesini bekler, Hayata iyilikle birlikte dokunmak istersiniz.

Baba olmanın da bedelleri vardır elbet! Arkasında bir Dağ gibi olmak istersiniz. Hayatta bir çok sıfır noktasını görmüşseniz, sizi zaten sıfır noktası korkutmaz. Yeri gelir arzularınızı hiçe sayar her an sıfırdan başlayacakmış gibi onun geleceğini planlar, zorlu adımlarınızı düşünerek en az hasarla hayata tutunmasını ümit edersiniz. HAYATA DAİR..